tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Pro Motocross: wyniki czwartej rundy. Tomac i Lawrence wygrywaj± w Pensylwanii [VIDEO]

AMA Pro Motocross: wyniki czwartej rundy. Tomac i Lawrence wygrywaj± w Pensylwanii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.06.20, 11:51 Drukuj

Czwarta runda Mistrzostw Lucas Oil Pro Motocrossu odbyła się w minioną sobotę na torze High Point w Mt. Morris w Pensylwanii. Był to pierwszy wyścig na wschodnim wybrzeżu w tym sezonie i dostarczył wielu wrażeń z kilkoma epickimi pojedynkami zarówno pomiędzy czołowymi zawodnikami, jak i tymi plasującymi się w środku stawki.

W pierwszym wyścigu klasy 450 Chase Sexton szybko wyszedł na prowadzenie i jadąc na czele przez wszystkie 17 okrążeń odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie z przewagą ponad dziesięciu sekund na mecie. Za nim Joey Savatgy i Jason Anderson walczyli o drugie miejsce, a dalej jechali: Christian Craig, Eli Tomac, Antonio Cairoli, Aaron Plessinger, Benny Bloss i Vincent Luhovey. Ken Roczen i Ryan Dungey jechali po starcie poza pierwszą dziesiątką, ale udało im się przebić do przodu. Dzień Cairoliego szybko dobiegł końca, gdy podczas próby wyprzedzenia Craiga w zakręcie upadł i wykręcił lewe kolano.

Eli Tomac na półmetku zdołał zająć drugie miejsce, ale Sexton miał zbyt dużą przewagę, aby Eli mógł myśleć o próbie pokonania lidera. Anderson utrzymał się na trzecim miejscu, a za nim uplasowali się Barcia, Savatgy, Dungey i Roczen, których dzieliły mniej niż cztery sekundy.

W drugim wyścigu Dungey i Roczen zaliczyli znacznie lepsze starty i mieli zamiar to wykorzystać. Sexton jechał tuż za swoim kolegą z zespołu, który został poczatkowo pokonany przez Dungeya. Po zaciętej batalii Roczen objął prowadzenie, Sexton awansował na drugie miejsce, a Tomac odbił trzecie miejsce z rąk Dungeya. A to jeszcze nie był koniec roszad. Najpierw Sexton wyprzedził Roczena i objął prowadzenie, a później Tomac awansował z trzeciego na pierwsze miejsce. Od tego momentu zaczął odjeżdżać rywalom celując w trzecie zwycięstwo w wyścigu w tym sezonie. Sexton zajął drugie miejsce, a Roczen trzecie. Jednak dzięki wynikowi 3-5 to Jason Anderson stanął na najniższym stopniu podium, a Roczen musiał się zadowolić czwartą pozycją. Piąte miejsce zajął Ryan Dungey, który uzyskał rezultaty 6-4.

Po rundzie w Pensylwanii Chase Sexton pozostaje liderem klasyfikacji, natomiast Eli Tomac awansował na drugie miejsce wyprzedzając Kena Roczena różnicą pięciu punktów.

20. Vincent Luhovey 18-22

Klasyfikaca generalna klasy 450 (po 4 rundach)

20. Henry Miller 17

W pierwszym wyścigu klasy 250 Seth Hammaker zgarnął holeshota i prowadził przez kilka pierwszych okrążeń. Hammaker jechał solidnie, ale został dogoniony i wyprzedzony przez Michaela Mosimana. Mosiman nie długo cieszył się pierwszą pozycją, ponieważ upadł w zakręcie, a jadący na drugim miejscu Hunter Lawrence przejął prowadzenie. Hunter nie oglądał się za siebie i odniósł swoje drugie z rzędu zwycięstwo w wyścigu, a jego brat Jett zajął drugie miejsce.

W drugim wyścigu Hammaker ponownie zgarnął holeshota, ale niestety stracił prowadzenie, gdy przewrócił się w długim, pełnym kolein odcinku. Hammaker spadł na koniec pierwszej dziesiątki, a ostatecznie zajął szóste miejsce i z wynikami 4-6 uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji dnia.

W wyścigu prowadził Hunter, który wyraźnie celował w wynik 1-1. Za nim jechał Jett oraz zdeterminowany Justin Cooper. Zawodnicy wymieniali się na pozycjach, a ich mocne tempo pozwoliło im dogonić lidera. Ostatecznie Jett Lawrence zdołał zostawić Coopera z tyłu i za cel obrał sobie swojego starszego brata. To był świetny pojedynek wygrany ostatecznie przez Jetta, który na mecie zamledował się z przewagą zaledwie 0,553 sekundy. Trzeci finiszował Cooper, który stracił do braci aż 35 sekund.

Pomimo remisu punktowego, pierwsze miesce zajął Jett (2-1), a drugie Hunter (1-2). Trzecie miejsce wywalczył Jo Shimoda, który uzyskał wynik 3-5. Czwartą pozycję zajął Michael Mosiman (5-4), a pierwszą piątkę uzupełnił Justin Cooper (8-3).

Jett opuszcza Pensylwanię z 12 punktami przewagi nad swoim bratem i 49 punktami przewagi nad trzecim w tabeli Jo Shimodą.